حضور ۴۰۰ معلم جدید از اول مهر در کلاس‌های درس خراسان‌شمالی

به گزارش خبرنگار مهر از بجنورد، عباس سعیدی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی صبح شنبه در نشست خبری اظهارکرد: امسال مقرر شده ۱۵ هزار معلم در سطح مدارس استان سازماندهی شوند، از این تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۰ معلم نیروی رسمی سازمان بوده و ۴۰۰ معلم جدید بصورت حق التدریس و نهضتی جذب شده‌اند و مابقی نیاز استان هم از طریق سرباز معلم، دانشجو معلم و خرید خدمات رفع خواهد شد.

عباس سعیدی با اشاره به اینکه در آستانه مهر ۱۸۰ هزار دانش آموز سر کلاس درس می‌روند، ادامه داد: این تعداد دانش آموز در هشت هزار و ۶۰۰ کلاس درس و بیش از دو هزار آموزشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

سعیدی یادآورشد: در راستای عدالت آموزشی امسال کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی در قالب ۸۰۰ میلیون تومان خریداری و بین مدارس مناطق کمتر توسعه یافته توزیع می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۱۰۵ مرکز شبانه روزی در استان، گفت: در این تعداد فضای آموزشی هفت هزار دانش آموز از ابتدا تا انتهای سال تحصیلی از مزایای محل اسکان، صبحانه، نهار و شام برخوردار می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی با اشاره به فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان و انتخاب، افزود: باید براساس استاندارد دانش آموزان پایه نهم ۵۰ درصد در شاخه نظری و ۵۰ درصد هم در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش ساماندهی شوند در حالی که این شاخص در خراسان‌شمالی حدود ۱۷ درصد با میانگین و استاندارد کشوری فاصله دارد.

عباس سعیدی با بیان اینکه ۶۷ درصد دانش آموزان استان در رشته‌های نظری و ۳۳ درصد نیز در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشغول به تحصیل می‌شوند، افزود: متاسفانه بین آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و بازار کار تناسبی وجود ندارد که این مهم نیازمند کار بیشتر است.

سعیدی گفت: امسال ۱۳ هزار دانش آموز در استان انتخاب رشته کردند و در قالب طرح جوانه سرکلاس درس حاضر می‌شوند.

وی در انتها با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی در استان با میانگین کشوری ۷۰ درصد فاصله دارد، یادآورشد: هم اکنون سرانه فضای آموزشی چهار متر و ۶۰ سانتی متر است.


مشاوره درسی هزار ,دانش ,درصد ,استان ,معلم ,سعیدی ,دانش آموز ,دانش آموزان ,فضای آموزشی ,عباس سعیدی ,هزار دانش

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان دکوراسیون داخلی اجرا فروش آموزش کافه پارسی | CAFEPARSI ای تی زیرون |اخبار فناوری | دنیای صفرویک افزايش اعضاي کانال تلگرام, آپ چنل عاشقانه اخبار لحظه ای و فوری ورزشی ببین ببین دات آی آر|دانلود فیلم،سریال،انیمیشن و... طراحی لوگو حرفه ای و ارزان imagine dragons جوکهای خفن98 داستانضربالمثلعجلهکارشیطاناست اسبازیهایدخترانهصورتی وقتیدومبصردریکگلاسباشندبهقولمعروف couldnt refresh feed قرص ضدبراي درمان جه بيماري استفاده ميشود معمای یک قاتل سریالی اهنگ نازی حسین رستمی آهنگ فلک چ کردی باداداشیمن ارتباط بین درخت وکتاب